Wybierając się na wakacje należy uzbroić się w pewną dawkę wiedzy, która może uratować Cię podczas wyjazdu. I to dosłownie. Niestety czasem może zdarzyć się coś nieoczekiwanego. Warto przygotować się na każdą ewentualność.

Planując listę rzeczy, które należy spakować na wakacje, pamiętaj ? najważniejsze, aby zabrać ze sobą spokój. Stres w żadnym wypadku nie powinien towarzyszyć Ci podczas upragnionych wakacji. Co najczęściej przytrafia się turystom?

Problemy zdrowotne

Podczas wakacji może zdarzyć się wszystko ? problemy żołądkowe, spowodowane lokalnymi przysmakami, oparzenia skórne wywołane nadmiernym opalaniem, zarażenia tropikalną chorobą, czy uczulenia. Niebezpieczny może być także każdy kontakt z lokalną fauną i florą. Za granicą możesz mieć utrudniony dostęp do opieki zdrowotnej. W razie wypadku także możesz potrzebować pomocy. Warto przygotować się do tego już przed wyjazdem. Do torby obowiązkowo zapakuj leki na problemy żołądkowe, olejek do opalania i spray na oparzenia. Przygotuj sobie listę miejsc, w których w razie potrzeby będziesz mógł skorzystać z pomocy lekarskiej ? nie tylko w miejscu docelowym Twojej podróży, ale też w trasie. Przygotuj też listę numerów telefonów, pod którymi możesz wezwać pomoc ? nie tylko medyczną. Niestety nie na każdą ewentualność możesz się przygotować. Warto wykupić polisę ubezpieczeniową – w razie problemu – firma ubezpieczeniowa pomoże Ci uzyskać pomoc lekarską, a nawet zorganizuje Ci bezpieczny powrót do domu.

Zagubienie lub kradzież bagażu

Walizka, którą w skupieniu przygotowujesz przed wyjazdem, z pewnością jest tym, co zapewnia Ci poczucie bezpieczeństwa i komfort podczas wakacji. Powinno znaleźć się w niej wszystko, czego będziesz potrzebować. Zwykle dbamy o swój bagaż i nie spuszczamy go z oczu, co jednak w sytuacji, gdy zostanie on zagubiony lub skradziony? Przede wszystkim nie warto panikować. Bagaż często da się odzyskać. Jeżeli bagaż zaginął na lotnisku, to zwróć się bezzwłocznie do punktu rzeczy zagubionych, pokaż kartę pokładową, opisz go dokładnie i podaj adres, na który go przysłać po odnalezieniu. Zazwyczaj trwa to kilka dni. Bez obaw ? tylko ok. 2% zgubionego w ten sposób bagażu się nie odnajduje!

Pamiętaj, aby nie zostawiać cennych rzeczy (dokumentów, pieniędzy czy polisy ubezpieczeniowej) w walizce, bo w przypadku jej utraty stracisz też wszelkie środki na utrzymanie i dowód swojej tożsamości.

Jeśli sam nie możesz poradzić sobie z odzyskaniem bagażu, a był on ubezpieczony, warto skontaktować się z ubezpieczycielem. Nawet jeśli nie odzyska Twojej walizki, wypłaci Ci należne odszkodowanie.

Konieczność rezygnacji lub skrócenia wyjazdu

W krajach podwyższonego ryzyka również może pojawić się zagrożenie wojną lub atakiem terrorystycznym ? w takiej sytuacji będziesz zmuszony do skrócenia swoich wakacji lub zrezygnowania z nich. Inne powody natychmiastowego powrotu do domu mogą być mniej ekstremalne, ale również nie cierpiące zwłoki – choroba, wypadek czy problemy rodzinne. Co w takiej sytuacji? Dobre ubezpieczenie obejmuje takie okoliczności – nikt nie odda Ci straconego czasu, ale możesz ubiegać się o zwrot kosztów.

Zdrowy rozsądek to gwarancja sukcesu

Obecnie na świecie zostało niewiele granic, których nie można przekroczyć. Należysz do grona zapalonych podróżników? A może marzysz o dwóch tygodniach upragnionego spokoju na jednej z odległych, gorących plaż? Niezależnie od tego, jaki charakter będą miały Twoje wakacje, przygotuj się do nich na każdy możliwy sposób. Kompetentny ubezpieczyciel wie, co może Cię spotkać i jak sobie z tym poradzić. Zadba nie tylko o Twoje pełne bezpieczeństwo podczas wyjazdu, ale też zapewni Ci komfort w każdym momencie wyprawy. Zyskasz spokój, bo cokolwiek się przydarzy, będziesz mógł prosić o pomoc kogoś, kto ma doświadczenie w rozwiązywaniu nawet najbardziej skomplikowanych podróżniczych problemów.

Facebook Comments