Nadeszła jesień, a wraz z nią mnóstwo zachwycających barw – drzewa wynagradzają nam odchodzące lato, powoli ozdabiając lasy i parki odcieniami czerwieni, żółci i koloru pomarańczowego. Warto wykorzystać barwy jesieni, aby wprowadzić nieco urozmaicenia do wnętrza mieszkania – jesienne dodatki sprawdzą się doskonale!

Obudź w sobie artystę

Jesień to nie tylko bogactwo barw, ale też kasztanów, jarzębiny, żołędzi i liści. Warto wybrać się na długi spacer do parku – nie tylko zaczerpniesz nieco świeżego powietrza, ale też zaopatrzysz się w solidne zapasy, z których wyczarujesz w domu prawdziwe cuda. To doskonały pomysł na spędzenie wspólnego popołudnia z dziećmi  jeśli są małe, możecie przygotować ludziki z kasztanów, a jeśli nieco większe – eleganckie stroiki, które przyozdobią wnętrze Waszego domu.

Przygotowanie jesiennych stroików jest bardzo proste – wystarczy przygotować wszystkie niezbędne elementy, na przykład liście, kasztany, małe dynie ozdobne i kolorowe świecie, a następnie stworzyć kompozycje w wygodnym naczyniu lub ładnym słoiku. Wystarczy odpalić wieczorem świeczkę i efektowny stroik gotowy! To doskonale źródło radości, nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych.

Eleganckie dodatki w barwach jesieni

Jesień rozpieszcza nas kolorami, które stają się inspiracją dla wszystkich, którzy uwielbiają aranżować wnętrza. Właśnie teraz w sklepach możemy znaleźć mnóstwo stylowych dodatków – czerwone, pomarańczowe i złote świecie, miękkie poduszki, haftowane we wzory liści czy wazony w soczystych, śliwkowych barwach. Jeśli czujesz, że wnętrze Twojego mieszkania wymaga lekkiego powiewu świeżości, wykorzystaj takie dodatki i wyczaruj zupełnie nowe wnętrze – złote świeczniki delikatnie je rozjaśnią i nadadzą mu przytulnego charakteru, a miękkie, jesienne poduszki pozwolą Ci zaszyć się na kanapie i odpocząć po ciężkim, deszczowym dniu.

Możesz również pójść o krok dalej, szczególnie jeśli planujesz poważne zmiany w urządzeniu mieszkania. Barwy jesieni doskonale nadają się na kolory mebli w salonie lub sypialni – pomarańczowe fotele o pastelowym odcieniu lub delikatnie brązowe zasłony sprawią, że wnętrze nabierze zupełnie nowej energii.

Wykorzystaj smaki jesieni

Jesień obdarowuje nas nie tylko pięknymi widokami, ale też wspaniałymi smakami – dynie, śliwki czy gruszki właśnie teraz smakują najlepiej. Być może owoce te – oczywiście z wyjątkiem dyni – nie spełnią funkcji dekoracyjnej, jednak warto wykorzystać dłuższe wieczory i przygotować pyszne, jesienne ciasta lub przetwory. Słodki smak z pewnością wynagrodzi deszczową pogodę zarówno Tobie, jak i Twoim dzieciom – szczególnie pośród nowych, jesiennych dekoracji!

Warto wykorzystać uroki jesieni – wybierz się z rodziną na spacer, udekorujcie dom i wykorzystajcie pyszne, jesienne smaki, a jesień z pewnością stanie się dla Was bardziej kolorowa. W końcu jeszcze tylko kilka miesięcy i znowu czeka nas słoneczne lato!

Facebook Comments