Każdemu z nas zdarza się o czymś zapomnieć. Raz wracamy się do domu po portfel, innym razem po kluczyki do auta. Zazwyczaj nasze zapominalstwo – to tylko kilka minut spóźnienia, czasem konsekwencje naszego roztargnienia mogą okazać się tragiczne w skutkach.

Czy na pewno wyłączyliśmy żelazko? Zamknęliśmy okno? Czy nasza pociecha zamknęła drzwi na klucz, choć przypominaliśmy jej o tym przed wyjściem? Czy jest jakaś recepta na nasze zapominanie? Możemy oblepić ściany kolorowymi karteczkami albo wbić sobie do głowy nawyk sprawdzania klamką drzwi wejściowych, jednak rzeczywistość jest brutalna.

  • Jeśli zostawisz niezamknięte drzwi lub okno, złodziej może okraść Twój dom.
  • Jeśli zostawisz otwarte okno dachowe i będzie burza – zaleje Ci dom.
  • Jeśli przegapisz termin przeglądu kominowego i dojdzie do pożaru – nie dostaniesz odszkodowania z polisy ubezpieczeniowej.

Czy możemy zatem kupić polisę od zapominania? Czy są takie? Najnowsza propozycja ubezpieczeń domów i mieszkań “Generali, z myślą o domu” to ubezpieczenie od wszelkiego zapominalstwa. Generali wypłaci odszkodowanie nawet:

  • w przypadku kradzieży w wyniku pozostawienia otwartych drzwi i okien (maksymalny limit ochrony za taką kradzież wynosi 10 000 zł, ochrona nie obejmuje domów w trakcie budowy),
  • w przypadku zalania domu lub mieszkania przez otwarte okno (maksymalny limit ochrony za takie zalanie wynosi 10 000 zł, ochrona nie obejmuje domów w trakcie budowy),
  • w przypadku pożaru z powodu pozostawienia włączonego żelazka,
  • jeśli nie masz przeglądów instalacji: kominowej, gazowej, elektrycznej (maksymalny limit ochrony za brak przeglądów okresowych to 50 000 zł, ochrona obejmuje tylko domy nie starsze niż 40 lat).

 

Generali – z nami możesz się zapomnieć.

Facebook Comments