Prokuracja Stara, historyczny dom Generali w Wenecji, otworzy drzwi po odnowieniu przez uznanego na całym świecie architekta, Davida Chipperfielda, by stać się ośrodkiem The Human Safety Net – ogólnoświatowego ruchu łączącego społeczności z całego świata, aby stworzyć sieć ludzi pomagających inny.

Wielki projekt renowacji w celu ponownego połączenia i rewitalizacji placu św. marka

Jako część długoterminowego zaangażowania, Generali stworzy dom dla projektu The Human Safety Net w jednej ze swoich najbardziej wartościowych nieruchomości: Prokuracji Starej na Placu Św. Marka w Wenecji. Jako miasto umieszczone na Liście światowego dziedzictwa UNESCO i synonim wyobraźni, pomysłowości oraz otwarcia Wenecja jest idealnym gospodarzem dla projektu The Human Safety Net.

Generali podejmie się unikatowej renowacji budynku Prokuracji Starej, która ponownie połączy inne części Placu i Ogrodów Królewskich. Kiedy inwestycja zostanie zakończona, przetrze historyczne ścieżki i przepływ do Plac Św. Marka.

Generali wyznaczyło do renowacji budynku znanego architekta, Davida Chipperfielda, stosując podejście i wrażliwość, które pozwolą na pełną szacunku przemianę monumentalnej Prokuracji Starej w tętniące życiem serce The Human Safety Net. Prokuracja Stara otworzy drzwi dla ludzi, aby inspirowali się programami, wymieniali się pomysłami oraz podjęli wspólne działania. Ośrodek będzie regularnie gościł publiczne wystawy, wydarzenia i dyskusje nad bieżącymi socjalnymi i demograficznymi wyzwaniami, od biedy aż po migracje.

Philippe Donnet, CEO Grupy Generali:

Piękno Wenecji stanowi źródło inspiracji dla świata i Generali jest dumne, że wzbogaci dziedzictwo miasta poprzez renowację tego miejsca na Placu Św. Marka. Przez otworzenie Prokuracji Starej pierwszy raz od 5 stuleci, tworzymy miejsce nowe i tętniące życiem, gdzie ludzie mogą się spotkać, aby rozmawiać o najbardziej znaczących społecznych i ogólnoświatowych problemach.

Jesteśmy wdzięczni weneckim autorytetom za wsparcie naszego przedsięwzięcia. Wenecja przez długi czas była skrzyżowaniem różnych kultur z całego świata i mamy nadzieję budować właśnie na bazie tej tradycji The Human Safety Net i nasz ruch ludzi pomagających innym. Pracowania David Chipperfield Architects stanowiła naturalny wybór ze względu na jej miłość do Wenecji i podzielanie naszej spójnej architektonicznie i społecznie wizji renowacji.

David Chipperfield, Dyrektor David Chipperfield Architects:

Projekt The Human Safety Net i jego dom w Wenecji, mieście przesiąkniętym historią i kulturą, łączy wiedzę i inspirację dla wspólnego dobra. Jestem zachwycony, że będę pracował nad tym spójnym architektonicznie i społecznie projektem, który połączy pomysły i ludzi z całego świata. Ściśle współpracując z Generali, mamy wizję, aby przekształcić Prokurację Starą w miejsce bardziej aktywne i zaangażowane, które ucieleśnia ogólnoświatową misję The Human Safety Net.