Nadejście nowego roku to doskonały czas na zmiany – nie bez powodu większość osób decyduje się na wprowadzenie w swoim życiu zmian. Postanowienia noworoczne to dobry sposób na pozbycie się niezdrowych nawyków, na rozpoczęcie aktywności fizycznej lub zdobycie nowych umiejętności. Ciekawych propozycje jest naprawdę wiele – dowiedz się, na jakie postanowienia noworoczne warto się zdecydować i co zrobić, aby osiągnąć sukces!

Wybierz najlepsze postanowienie noworoczne

Wraz z nadejściem kolejnego roku często pojawiają się pytania „Jakie są twoje postanowienia noworoczne” – część z nas odpowiada od razu, inni muszą się przez chwilę zastanowić. Z pewnością najbardziej popularne postanowienia noworoczne to zrzucenie nadprogramowych kilogramów, regularne ćwiczenia na siłowni, ograniczenie niezdrowej żywności, rzucenie palenia lub nauka języka obcego. Zanim podejmiesz decyzję o tym, jakie postanowienie noworoczne będzie najlepsze dla Ciebie, zastanów się. Nowy rok to dobry czas na zerwanie z niezdrowymi nawykami lub na rozpoczęcie zdrowego stylu życia.

Warto wziąć pod uwagę fakt, że w kolejny rok wchodzimy z zupełnie nową energią. Jesteśmy gotowi na podjęcie wyzwań i na zdobywanie kolejnych celów. Warto odpowiednio spożytkować tę energię, na przykład rozpoczynając kurs, o którym dawno marzyliśmy. Może to być język obcy, nauka pływania czy kurs na pilota samolotu – jeśli postanowimy realizować własne marzenia, z pewnością nie zabraknie motywacji.

Jak dotrzymać noworocznych postanowień?

Choć chętnie wymyślamy swoje noworoczne postanowienia, nie zawsze udaje nam się je zrealizować. Odpowiednie podejście pozwoli jednak na zwiększenie szans, że tym razem się uda. Podstawową zasadą jest wybór odpowiedniej ilości noworocznych postanowień – jedno lub dwa w zupełności wystarczą. Drugiego stycznia większość osób wraca do codziennych obowiązków, dlatego zbyt duża ilość zmian może być trudna do wprowadzenia. Jedno czy dwa postanowienia noworoczne nie spowodują tak wielkich zmian, dzięki czemu szansa na ich realizację się zwiększy.

Kolejna rzecz to wybór postanowień noworocznych, które będą zgodne z Twoją wolą. Jeśli postanowisz trzy razy w tygodniu chodzić na basen, ale tak naprawdę wcale nie lubisz pływać, to szanse na dotrzymanie postanowienia są niewielkie. Postaraj się wymyślić coś, o czym naprawdę marzysz – rzucenie palenia, zrzucenie zbędnych kilogramów lub nauka nowej umiejętności, a może regularne podróże po Polsce? Z pewnością jest coś, czego realizacja doda Ci energii i przysporzy wiele radości.

Jak w każdym przypadku, tak i tutaj sprawdzi się dobry plan. Podziel swoje postanowienie noworoczne na kolejne kroki i etapy. Możesz wyznaczyć sobie odpowiednie daty – na przykład „do 1 marca zrzucę 6 kilogramów, a do 1 czerwca 12”. W ten sposób poczujesz, że powoli zmierzasz w stronę zwycięstwa i będziesz cieszyć się każdym kolejnym osiągnięciem.

Postanowienia noworoczne – zaplanuj je wcześniej!

Postanowienia noworoczne to doskonały pomysł na pozbycie się złych nawyków i wprowadzenie w swoim życiu dobrych zmian. Wybierz cele, które naprawdę chcesz zrealizować – dzięki temu nie zabraknie Ci motywacji. Pamiętaj również, że każdemu zdarzają się potknięcia – nawet jeśli raz złamiesz postanowienie noworoczne, nie poddawaj się, a z pewnością uda Ci się zrealizować noworoczne cele.